Grote kans dat je er wel eens van gehoord hebt of het hier op wateetjedanwel.nl voorbij hebt zien komen: edelgistvlokken. Ik geef toe: het klinkt niet direct iets waarvan je denkt ‘ja! dat klinkt goed, geef mij er n’s wat van!’ maar geloof me dat je er de lekkerste dingen mee kunt maken. In de veganistische keuken is het eigenlijk wel een ingrediënt dat in het keukenkastje hoort te staan. In dit artikel leg ik je uit wat het is en laat ik ik je zien wat je er zoal mee kunt maken.
Edelgistvlokken
Edelgist is een gedroogde en inactieve gist die zich voedt met melasse. Na verhitting wordt de gist gedroogd en ontstaan er schilferige vlokken. Klinkt niet lekker, I know. Maar lees vooral verder. Edelgistvlokken bevatten B1, B2, B3, B6 en foliumzuur.
Nooch
In het Engels heet het nutritional yeast en wordt het als bijnaam nooch genoemd.
Kazig
Edelgistvlokken zijn vooral onder veganisten populair: het heeft een geur en smaak die vergelijkbaar is met kaas. Zo kun je er ook echt vegan kaas mee maken of een alternatief voor Parmezaanse kaas en smaakt het heerlijk over popcorn.
Verkrijgbaarheid
Je kunt het kopen bij supermarkten, natuurwinkels en online. Momenteel gebruik ik de edelgistvlokken van KoRo. Deze zijn met een grote verpakking van 500 gram heel voordelig en ze smaken zo goed! De edelgistvlokken zijn lang houdbaar.
Met kortingscode SUZANNE krijg je 5 procent korting op je bestelling bij KoRo!
Recepten
Wat kun je er mee? Nou, een heleboel! Zo heb ik er al verschillende kazen mee gemaakt, dorito chips, kaassaus… Kijk maar eens hieronder!
Ingrediënten onder de loep
Dit is een deel uit de serie ingrediënten onder loep. Bekijk hier de andere delen.

















![Vegan Fast Food Friday #4: No Egg Muffin 2 variaties! [updated]](https://wateetjedanwel.nl/wp-content/uploads/vegan-fast-food-friday-4-no-egg-muffin-2-variaties-1-300x300.jpg)
































geen reacties