Deze dressing is per ongeluk ontstaan. Ik wilde eigenlijk een dressing maken met tahin voor bij deze detox salade, alleen kwam ik er bij het maken achter dat de tahin niet goed meer was. Wat nu… Ik maakte een nieuwe dressing met hummus en edelgistvlokken en stond versteld: woah! Dit pakte zo goed uit!
Slechts 3 ingrediënten
Waarvan er ééntje water is. Neem wel de edelgistvlokken van Holland & Barrett, want die vind ik zelf het lekkerst. Met andere edelgistvlokken, of in elk geval die ik tot nu toe heb geprobeerd krijg je niet zo’n smaakvol resultaat. Meer lezen over wat edelgistvlokken zijn en wat je er nog meer me kunt? Klik hier voor het artikel dat ik er eerder over schreef!
Bijna-overal-lekker-bij-dressing
Deze dressing kun je bij allerlei gerechten inzetten. Voeg wat minder water toe zodat het wat dikker wordt en je hebt een heerlijke saus voor over je beleg op een broodje. Of voeg ‘m toe over een salade als smaakmaker. Ook erg lekker in warme gerechten als gnocchi, waarvan het recept hierna volgt!
Supersnelle dressing
Ingrediënten
- 2/3 deel hummus
- 1/3 deel edelgistvlokken van Holland & Barrett (no spon, maar dit zijn echt de lekkerste!)
- scheut water, hoeveelheid is afhankelijk van hoe dik je de saus wil hebben
Bereidingswijze
- Meng de hummus met edelgistvlokken.
- Voeg een scheutje water toe en meng goed door tot de edelgistvlokken opgelost zijn.
Trefwoorden: edelgistvlokken, nooch, nutritional yeast, hummus, water, dressing, saus, vegan, veganistisch
2 reacties
Hallo,
Wat bedoel je met 2/3 en 1/3?
Eetlepels?
Hartegroet,
Edwin En Janine
22 juni 2021 at 22:02Ik bedoelde 1/3 en 2/3 deel, dit staat er nu bij!
23 juni 2021 at 09:39